1 minut czytania
31 May
31May

Problem: Potrzebujesz dodatkowej gotówki, a nie możesz liczyć na kredyt ?

Rozwiązanie: Leasing zwrotny

1.            W leasingu zwrotnym sprzedasz swoje maszyny, urządzenia lub samochody firmie leasingowej, z którą z kolei zawrzesz umowę leasingu na te same przedmioty. 

2.            Odzyskasz gotówkę i nadal będziesz mógł korzystać z przedmiotów leasingu w zamian płacąc określone w umowie raty. 

3.            Po zakończeniu umowy leasingowej wykupisz maszyny, urządzenia lub samochody za ustaloną w umowie cenę i będziesz mieć możliwość ich dalszego wykorzystania lub sprzedaży.

 Dla kogo jest leasing zwrotny? 

Dla firm posiadających własne maszyny, urządzenia lub samochody, które potrzebują dodatkowej gotówki, ale nie mogą lub nie chcą skorzystać z kredytu bankowego.

 Wniosek o leasing zwrotny podlega podobnej weryfikacji jak przy każdym innym leasingu. (patrz wpis Czy otrzymam leasing?”).

 Jednak w przypadku leasingu zwrotnego firmy leasingowe są ostrożniejsze. 

Duże znaczenie ma cel tej transakcji. Leasingodawcy zwykle preferują, aby środki z leasingu zwrotnego były wykorzystane na rozwój firmy, który może przynieść dodatkowe dochody. 

W przypadku chęci wykorzystania środków na spłatę istniejących zobowiązań, leasingodawca będzie bardziej ostrożny i będzie wymagał dodatkowych dowodów zdolności do spłaty rat leasingu. Leasingodawca musi rozumieć dlaczego wolisz spłacać leasing, zamiast pierwotnego zobowiązania. Musi też się upewnić, że ewentualne trudności w spłacie dotychczasowych zobowiązań nie przełożą się na trudności w spłacie leasingu.

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.